Açlık Oyunları – Okurken Okumaya Acıkmak

Uzun zamandır bakıştığım kitaplardan biriydi, Açlık Oyunları. Kitabın konusunu dahi bilmeden aramızda platonik bi’şeyler başladı. (Belki de başarılı tanıtım çalışmaları yüzünden, ben farkında olmadan takıldı aklıma. Şimdi, tekrar düşününce… Tırstım.) Tesadüfen bir arkadaşımda kitabı görüp ödünç almamla, aramızdaki platonik “şey” farklı bir katmana ulaştı.

Açlık Oyunları‘nda, kitabın kahramanı Katniss Everdeen‘in dilinden Panem ulusunun hikayesi anlatılır. Başkent Capitol ve çevresindeki 12 mıntıkadan oluşan Panem’de her yıl geçmişte yaşanan kötü olayları hatırlamak adına Açlık Oyunları düzenlenir. Her mıntıka kendisini temsilen 1 erkek ve 1 kız haracı bu oyunlara gönderir. Açlık Oyunları’ndaki tek amaç ise, hayatta kalmaktır. 12. mıntıkayı temsilen kardeşi Prim’in adının kurada çıkmasından sonra, Katniss onun yerine gönüllü olur. Ve Katniss için hayatta kalma mücadelesi başlar…

Kitabı bir solukta, sabah 3e kadar oturarak bitirdim. Ardında serinin 2.kitabı Ateşi Yakalamak da aynı şekilde “hüp”diye bitti. Serinin son kitabı Alaycı Kuş‘a ise yarın akşam başlayacağım. Ola ki denk gelirseniz, okumanızı tavsiye ederim.

Hollywood boş durmamış ve seriyi beyazperdeye aktarmak üzere çalışmalarına başlanmış. Açlık Oyunları filminin 2013’te gösterime girmesi planlanıyormuş. Oyuncu seçmelerinde, örnek teşkil etmesi için aşağıdaki video çekilmiş. Bazı yerlerde ise bunun bir “hayran” videosu olduğu söyleniyor. Hangisi doğru emin değilim :)

Benim gibi karakterleri önce kendi zihninde canlandırmayı sevenler ve henüz kitabı okumamış olanların videoyu seyretmesini tavsiye etmem :)


Açlık Oyunları Film Açlık Oyunları Fragman
Yükleyen HungerGamesTR. – Film ve TV kanalındaki diğer videolara göz atın

Açlık Oyunları – Okurken Okumaya Acıkmak” üzerine 5 düşünce

  1. sevie Yazar

    Burak, son kitap bittiğinde içime hüzün çöktü resmen. Millenium serisine başlayacağım önümüzdeki hafta. Biraz beni oyalar.

  2. nazokiraze

    Son zamanlarda okuduğum en güzel kurguya sahip üçlemenin ilki.Prensip gereği kitabını okudugum hikayenin filmini izlemem, filmini izlediğimin kitabını okumam.Çünkü hem zaten sonunu baştan biliyor oluyorsunuz, bir de kıyaslama yapıp duruyorsunuz ama eminim filmi de güzel olmuştur, bilim-kurgu türü sevmemiş olmama rağmen soluksuz okudum diyebilirim.

  3. sevie Yazar

    film henüz hazırlanmadı diye biliyorum.. ben filmi hep kitaptan sonra izlemeyi tercih ederim..

  4. Geri izleme: Açlık Oyunları – The Hunger Games [fragman] | Video Tutkusu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir