Aşk Tesadüfleri Sever!

Pazar günü, BigMedya (Bersay) ve Böcek Yapım davetlisi olarak, Aşk Tesadüfleri Sever filmi seyrettik.

Soğuk İstanbul Keyifli bir kahvaltı sonrası, harika bir film seyrettik. İpek Sorak ve Ömer Faruk Sorak‘tan filmin hikayesini dinledikten sonra, salona geçmeden önce elimize aceleyle tutuşturulan peçetelere bakakaldım :) İçimden “ağlamak için şartlandırıyorlar, cık cık” diye söylendim.

“Var Olmak Tesadüf Değilse, Aşk Tesadüf Olabilir Mi?”

Yıllar geçtikçe, Özgür ve Deniz birbirine teğet, Ankara sokaklarında devam ediyorlar hayatlarına. Ta ki, yıllar sonra bir gün İstanbul’da tanışana kadar…

Filmin kahramanları Özgür (Mehmet Günsür) ve Deniz‘in (Belçim Bilgin) ilk olarak doğumlarında kesişiyor hayatları. Tesadüfen bir iz bırakıyorlar 1 Eylül 1977 sabahına. Bir sonraki kesişme noktasında, gülümseme ile hatırlayacakları bir çocukluk aşkı başlıyor aralarında. Heyhat, fazla zaman geçmeden Deniz ve ailesi ayrılıyorlar Özgür’ün alt sokağından.

Eşimin seyahatleri nedeniyle, uyuz olduğum Ankara’ya biraz kanım ısındı film sayesinde. Harika müzikleri beni daha çok çekti içine, “olamaz mı?” dedim “olabilir”di ya..

Ve final…

Hayır canım gözüme toz kaçmıştı, ondan filmden panda gibi gözlerle çıkışım…

Evet, ben ikna oldum. Aşk tesadüfleri seviyor gerçekten!

Hayatımın tesadüfü eşimin yazısına buradan okuyabilir, 4 Şubat’a gösterime girecek olan filmin fragmanını tutkulu video blogumdan izleyebilirsiniz. Böcek Yapım ve Bigmedia (Bersay)‘a davetleri için teşekkür ederim.

Filmin sonrasında, Boğaz’a karşı kendi hayatımdaki tesadüflere daldım.

Onlar olmasaydı ben, yine  “ben” olur muydum acaba?

Aşk Tesadüfleri Sever!” üzerine 2 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir