Babalar Günümü Kutlayan Firmalar, Süpersiniz!

Sevgililer günü olsun, babalar günü, anneler günü ve bilimum x,y,z günlerini pek sevemedim, sevmiyorum. Benim için hep “ticari bayramlar” etiketi altında yer aldılar. Sevmesem de karşımdakini kırmamak adına yeri geldi kutlama için telefon ettim, ufak bir hediye aldım. Çarkın kıyısında da olsa, dahil olmak zorunda kaldım. Her neyse konu dağıtmadan “Yaşasın doğumgünleri :)” diyerek, asıl meseleye geçeyim.

Nasıl Kampanyacı Olunur? yazımda da bahsettiğim üzere, kampanyalar ve ıvır zıvır site abonelikleri için kullandığım bir eposta hesabım var. Bol bol bülten, bilgilendirme ve reklam maileri alır. Bilinçli ve irademle kabul ettiğim bu reklamlara göz gezdirmek hoşuma gider :)

Bugün hesabıma giriş yaptığımda, kahkahalar ile gülmeme neden olacak bir görüntü ile karşılaştım. Gelen 20 epostadan 10 tanesi, babalar günü ile ilgili bilgilendirme/reklam epostasıydı. Buraya kadar normal. Şaşırtıcı olan ise bunların dışında tam 5 değişik firmadan gelen Babalar Günü kutlamasıydı!

“Babanıza şunu alın… Yok babanızla şunu yapın… En süper sizin babanız mı…” tarzında bile değil, direk ” Sayın Sevie, Babalar Gününüz Kutlu Olsun!” olsun yazıyordu :)

Üşenmedim tek tek siteleri gezdim, üyelik bilgilerimi kontrol ettim. Tümünde cinsiyetim doğru olarak seçilmişti.

Yahu, Babalar Günü milli bayram ilan edildi de, benim mi haberim yok?

Ne diyeyim, “mailing yapmak eşit değildir CRM!”.

Ayrıca siz beni güldürdünüz Allah da sizi güldürsün :)

Babalar Günümü Kutlayan Firmalar, Süpersiniz!” üzerine 6 düşünce

 1. sevie Yazar

  Anneler Gününde gelenleri ben de mazur gördüm Recep Hilmi :) ama Babalar Günü’ndekiler beni çok eğlendirdi.

 2. Recep Hilmi Tufan

  Düşündüm de bana anneler gününde gelmedi. Ayrıca düşündüm de ben henüz sizin kadar kampanyacı olamamışım çünkü beni pek sallayan olmuyor. Gelen mail sayısına kıyasla söylüyorum :)

 3. SELÇUK

  Hakikaten çok ilginç ama gerçek banada en az 10 yerden geldi Allah tan babayım yanii
  :)) saygılarımla..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir