BKG – İstanbul Koleksiyonu

Geçen hafta, BKG yani Bilkent Kültür Girişimi‘ni hazırladığı İstanbul Koleksiyonu’nun tanımıtındaydık.

Bilkent Kültür Girişimi,  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açtığı bir ihale kapsamında Türkiye genelinde 55 müze ve ören yerinin ticari alanlarının işletmesini 8 yıl süre ile DÖSİMM adına yürütme yetkisi almış. Yenilenen müze mağazalarında artık şık ve bana göre daha modern tasarımlardan oluşan hediyelik eşya ve replikalar sunuluyor.

 

Şehir koleksiyonlarının ilki olan İstanbul koleksiyonunda Ceyda Önal’ın yarattığı illüstrasyonlar yer alıyor. Kız Kulesi, Galata Kulesi, martılar, vapurlar gibi İstanbul simgelerini içeren ilüstrasyonları ürünlere uygulayanlar ise Zeynep Yılmaz, Fatih Tanrıverdi ve Şafak Kayadelen.

İstanbul Koleksiyonu‘nun içeriği ise oldukça geniş. T-shirtler, yastıklar, kravatlar, kitap ayraçları, fularlar, iper eşarplar, mumlar, sabunlar, mumluk, yüksük, vazo, seramik kutular, aynalar, tokalar, müzik kutusu, bardaklar, kupalar…

Kataloğu ilk gördüğümde “Bundan da istiyorum.. Ayy, bu da çok güzel… Aaa, tütsü de varmış” gibi cümlelerle sevdiceğimi dürttüp durdum :) Hele bir  gümüş İstanbul yazılı kitap ayracı var ki…

Fotoğrafta gördüğünüz nostaljik müzik kutusu ise koleksiyondaki diğer favorim. Kolunu çevirdikçe “Katibim” şarkısının melodisi çalıyor :)

Koleksiyon ürünleri BKG Sanal Mağaza’da, Türkiye genelindeki müze mağazalarında ve Mudo mağazalarında satışa sunuluyor.

Anneler günü için hediye alternatifi arayanlar BKG Sanal Mağaza‘ya da bir göz atsın derim ;)

 

 

 

 

BKG – İstanbul Koleksiyonu” üzerine 4 düşünce

  1. sevie Yazar

    love and smile çok şahane bir şey, “evladiyelik o yea!” diye kimseye elletmiyorum müzik kutusunu :)

  2. tahsin GÜNER

    katibim çalan bu box ı nereden satın alabilirim. benim için çok önemli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir