d’Olive El ve Vücut Kremi

20120514-232704.jpg

Bir defasında burcumun özelliklerinde “bazı balık kadınlarının elleri çamaşırcı kadın eli gibidir” gibi bir şey okumuştum. O zamandan beri sürekli kuruyan ellerimi çamaşırcı kadın ellerine benzetirdim :)

Hâl böyle olunca, el kremi olmadan yaşanmıyor. Kremsiz dışarı çıktığım bir kış günü, aceleyle d’Olive Zeytinyağlı Yoğun Bakım Kremini alıp çıkmıştım Gratis’ten. 1 liradan daha ucuzdu :) Ellerimi ve tırnak etlerimi yumuşacık yaptı, hayran kaldım…

Daha sonra sürekli kullanım için de d’Olive Zeytinyağlı Nemlendirici deneyeyim dedim. Şu anda 3. ya da 4.yü bitirmek üzereyim :) Hafif ve çabuk emilen bir yapısı var, ellerimi vıcık vıcık yağ içinde bırakmıyor. En çok hoşuma giden yumuşaklığını uzun süre koruması. Kokusu hafif ve rahatsız edici değil. 4 TL gibi hoş bir fiyatı var :)

d’Olive sayesinde ellerimi biraz daha beğenir oldum :)

sevie: Sizin eller ne durumda? Favori el kreminiz hangisi?

d’Olive El ve Vücut Kremi” üzerine 4 düşünce

 1. Mehmet AKGÜNGÖR

  Dalan’ın zeytinyağlı kremi meşhurdur, koku ve yağlandırıcıların verdiği hissiyat güzeldir. Fakat formül üzerinde biraz daha çalışmak lazım, yapı daha da güzelleştirilebilir.

  favori el kremim tabiiki de kendi yaptığım el kremim :) hayatta başka birşey kullanmam. Ama illaki ne kullanalım mauz diyorsanız,

  Özellikle rüzgarlı, soğuk havalarda, bilhassa kışın: Neutrogena yoğun gliserinli el kremi. Fakat bu kremle birlikte piyasada yine günlük herhangi bir el kremini kombine kullanın. Neutrogena bildiğiniz üzere %40-%50 gliserin ihtiva eder ki mükemmel bir nemlendirici ajandır. Ellerinizi mükemmel nemlendirir, fakat biraz fazla gelebilir. Birçok kullanıcı ellerinin aşırı gliserinli olmasından rahatsız olur

  Mauz ne önerir?

  Neutrogena’yı ellerinizin çatlayan yerlerine (özellikle üst kısımlarına) azar azar tedavi eder gibi sürün. Onun haricinde yukarıdaki krem gibi ya da herhangi bir günlük bakım kremini normal kullanın. bütün kışı elleriniz çatlamadan geçirin :))

 2. sevie Yazar

  Mauz, bu kremleri hep kendine yapıyorsun zaten :) Biz bir şey görmüyoruz :p

  Neutrogena’nın bir çeşidini denemiştim gliserinli miydi bilmiyorum ama pek anlaşamadım. Gliserinliye denk gelirsem denerim, gliserin içeren bir krem kötü olamaz diye düşünüyorum :) Severim kendisini.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir