EMAC ile Migren Tedavisi – 2

Daha önce EMAC denen bir yöntem ile migren tedavisine başladığımdan size bahsetmiştim. İkinci dört seansta neler yaşamışım kısa kısa bahsedeceğim.

Yazıyı yayınladıktan sonra nazara geldim sanırım :) Beşinci seanstan sonra 2 kez migren krizine girdim. Asıl etkinin altıncı seanstan sonra görüleceğini de oradaki doktorumuz anlatmıştı.

Seans başlamadan önce tüm metal eşyaları çıkartmanız isteniyor. Cep telefonunu da yarım saatliğine uzağa koyuyoruz. Ellerinizi ve bacaklarınızı çapraz yapmamanız isteniyor. Gerçi ben bunu hep unutuyorum ve her seferinde seansa başlamadan önce uyarı alıyorum :)

Altıncı seansın olduğu tarihte Bulgaristan’a gitmek zorunda kaldım. Bu yüzden 15 gün yerine, 21 gün ara vermiş olduk. Bulgaristan’da sadece 1 kriz geçirdim. Uzun zamandan sonra ilaç kullanmadan geçirdiğim ilk kriz oldu. Sevinmeyi hak ettim :)

Yedinci seans, 30 Ağustos ile çakışınca yine 3 hafta ara vermek zorunda kaldım. O sürede ufak bir kriz daha geçirdim. Ve evet bunu da ilaçsız atlattım. Çantamdaki ilacı bile çıkarıp kenara kaldırdım. İşi biraz daha inada bindirdim. Bundan sonra ilaçsız da geçer bu krizler diye :)

Sekizinci seansa kadar her hangi bir kriz geçirmedim. Hatta kendi kendime “I am clean for two weeks hehe” diye geyikler bile yapmayı başladım.

Migrene veda etmeye çok az kaldı…

EMAC Migren tedavisi için daha detaylı bilgi için buyurunuz.

 

EMAC ile Migren Tedavisi – 2” üzerine bir düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir