EMAC ile Migren Tedavisi

Birkaç yıldır migrenle başım dertte. Atak sıklığını azaltmayı, tetikleyen faktörleri zamanla çözdüm. Yine de ayda 2-3 günüm kayıp. Atak hafifse, dünyadan kendimi soyutlamam yetiyor… Şiddetliyse, ağrıyan noktaya bir şeyler sağlamak hatta ve hatta kafamı kesmek istediğim oldu.

Kullandığım ilacın etkisi zamanla azaldığı için, dayanabildiğim noktaya kadar dayanıp, sonra ilacı alıyorum böylece ilaca bağışıklık kazanmamış oluyorum. Amma velakin, ilacın da yan etkileri var, o da mide ağrılarımı tetikliyor. Her tarafı pis bir olay.

Özetle migreni çeken bilir :(

EMAC Ne Ola?

Bir arkadaşımın tavsiyesi ile EMAC ile tanıştım. EMAC elektromanyetik bir tedavi yöntemidir. Kulaklığa benzer bir alet şakaklara gelecek şekilde takılır ve elektromanyetik sinyaller gönderilir. Sinyaller öncelikle mevcut durumu çıkarır. Farklı bölgelerdeki, farklı noktaları 1’den 6’ya kadar numaralandırır. Daha sonra durumu ileştirme adına düzeltme sinyalleri gönderilir.

Seans Notları

Tüm tedavi 12 seans sürüyor. 4.seansımız geçen hafta tamamlandım. Her seans sonrası notlarım :

Tedavi öncesi ayda 2-3 şiddetli, 1-2 hafif atak geçiriyordum. Bu sayıyı, azami dikkat ve kontrollü duruşumla düşürmüştüm :)

İlk seans esnasında, hafif karıncalanmalar hissettim. Aynı gün seans sonrası herhangi bir sorun yaşamadım. 1 hafta sonra migren atağı başladığında, ne olduğunu anlamadım. Alıştığım ataklardan daha hafifti. Normalde sağ gözümün üstünde daha çok hissettirirdi kendi. Bu sefer ağrı noktası değişmiş, daha sola kaymıştı.

Seanslar 15 gün aralıkla yapılıyor. İkinci seansta karıncalanma ve gıdıklanma bu sefer ağzımdaki metal dolguda hissettirdi kendini. Seans sonrası hafif bir baş ağrısı hissettim. Üçüncü seansa kadar bir atak daha geçirdim, aynı şekilde daha hafif ve çıkış noktası değişmişti.

Seanslar 30-45 dk kadar sürüyor. Tedavi esnasında bana Opr.Dr Kenan İpek eşlik etmişti. Kendisini teknik olarak yarım saat kitlediğim için, bol bol soru sordum. Amma velakin bir konuda yaptığım “ilkyardım biliyor musunuz?” espirisinde gülmediği için çok bozuldum :) Üçüncü seans da keyifli geçti. Ancak seans bitiminde orta şiddetli bir atak geçirdim. Beni bi hayli yordu. Birkaç gün sonrası daha hafif bir atak geçirdim.

Geçtiğimiz Perşembe dördüncü seansım vardı. Çok fazla bir şey hissetmedim. Seans sonrası yine hafif bir başağrısı, gerçi spor olsun bir buçuk saat yürümemin de etkisi var. Bu sabah hafif bir baş ağrısı dışında, bir sıkıntı yok şu anda.

Kalıcı bir tedavi için 12 seansın tamamlanması gerektiğini ısrarla söylüyorlar. Ben de tamamlamayı planlıyorum. Şimdilik etkisini hissediyorum, umarım tamamen kurtulurum.

EMAC hakkında bilgi almak isterseniz EMAC Facebook sayfasını ziyaret edebilir veya 0212 219 49 83 nolu telefonu arayabilirsiniz.

sevie: may the migraine be away from you!

EMAC ile Migren Tedavisi” üzerine 3 düşünce

  1. love and smile

    Bu illeti çeken tanıdııklarım var. Lütfen devamını yaz bu yazının.. yani ilerleyen günlerde ve seansla bittiğinde neler olacak…
    dilerim çok iyi olursun…

  2. sevie Yazar

    Her dört seans sonrası paylaşmayı düşünüyorum love and smile. İnşallah kurtulacağım şu migrenden..

  3. Geri izleme: EMAC ile Migren Tedavisi – 2 | KoyuLimon

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir