Etiket arşivi: ch

Cihan’ım, İyi ki doğdun. İyi ki varsın!

29 Aralık…

Herşeyim, ömrüm, canımın doğumgünü.

Öyle bir gün ki, her zamankinden çok şükrediyorum yanımda olduğuna.
İyi ki doğdun, iyi ki yanımdasın, iyi ki seni seviyorum…

Birlikte kutladığımız 7. doğum günü, 70’i de görürüz inşallah  :)
Ayrı geçirdiğimiz süreye karşı, bir gol daha attı birlikte geçirdiğimiz yıllar.

Seni Seviyorum…

Bizimkisi Bir Aşk Hikayesi

13.07* yani 13  Temmuz ömrüm, canım eşim ile evlenme yıldönümüz. İki yılı, göz açıp kapayana kadar devirmişiz. Zaman, birlikteyken akıp gidiyor. Ayrı kaldığımız sürelerin ızdırabını ise bir de çevremizdekilere sorun :) Dehşet saçıyoruz.

Bir yerde duymuştum; “Hayat bir dağ ise, yanında sevdiğinde tırmanmak daha zevkli ve kolay”. Gerçekten de öyle, enerjimizi birbirimizi kırmak, incitmek yerine karşımıza çıkan çevresel etkilere karşı kullanıyoruz.

Evlilik, ciddi sorumluluk gibi görünse de aslında beraber eğlenebilmektir (: o yüzden bu fotoğrafı seçtim :) Yeri geldiğinde, bir lokma ekmeği bile kahkahalarla bölüşüp yiyebilmektir. “Ben sana demiştim” ile başlayan cümlelerle, tatlı tatlı atışıp o ekmeğe tuz biber ekmektir. Kim ne derse desin, bildiğinden şaşmamak ve inatla hergün daha çok sevmek, aşık olmak…

Gelelim günün süprizine :) Hakkımda sayfasında da bahsettiğim, eşimle hoş bir tanışma hikayemiz var. Canım, o güzel üslübu ile kaleme almış :) Pek de hoş bir süpriz oldu benim için. Yine beni şaşırtmayı başardı :) … Teşekkür ediyor ve okumak için sizi buradan yolcu ediyorum.

*13 ve 7 dehşet derecede çok hayatımda yer alan ve önem verdiğim 2 sayı. Tamamen tesadüfi olarak, düğün tarihimiz oldular.

Aşkımdan Hediyeler

Canım, bitanecik eşim bugün bana süpriz yaptı. Gerçi sabahki konuşmalaramızdan kuşkulanmam gerekirdi. Israrla “Dışarı çıkacak mısın? ” diye sordu. Ben de “Yok” diyince, “evde otur, hava soğuk” gibi bir şeyler söyledi. Afyonum patlamamış olduğundan pek algılayamadım.

Öğleden sonra kapı çaldı. “Kim ooo?” soruma, “Kargo” diye cevap geldi. Kargocu yukarı çıkana kadar, benim de kafamdan değişik senaryolar geçmeye başladı. Bir yerden bir şey mi kazanmıştım? Ya da eşim mi kazandı? “Kesin” dedim “Garanti kumbarayı gönderdi” .

Kapıyı açınca biraz büyük bir paketle karşılaştım. Teslim aldıktan sonra açtım, kutusu biraz özensiz. “Allah Allah, kim gönderdi?” kutuyu açtım içinde 2 küçük, 1 büyük 3 tane hediye paketi vardı. Eşimi arayıp, ne olduğunu sordum. “Toplantıdayım, sakın açma” dedi. İyi güzel de, ben çatlayacağım. Yarım saat sonra telefon etti. Ben de hediyelerimin ne olduğunu öğrenmiş oldum :)

Sevimli bir voodoo bebeği şeklinde bir anahtarlık. Görünce bayıldım, Kartal ve Yuva’dan köşe bucak saklıyorum. Son günlerdeki depresif rüyalarıma son vereceğine canı gönülden inanıyorum. İsmine gelince kısaca “ch” :)

Diğer hediyem de kutu kola şeklinde geldi. Jackbean Happy isminde kapalı bir konserve. 10-15 gün boyunca, sıcak yerde tutup suladıktan sonra asıl hediyeme ulaşabileceğim. Suyunu fazla kaçırmaz, bitkiyi üşütmezsem tabii.

Fotoğraftaki hediyenin son hali. Bayıldım bu hediyeye de,  adını da “seviyom” koydum.

Son pakette ise Kartal ve Yuva’nın hediyesi vardı. Gerçi eşimin oyuncağı da diyebiliriz. Uzaktan kumandalı mini bir helikopter. Helikopterin peşinde, evde muhteşem bir kovalamaca yaşanacak.

Can yoldaşım, eşim Cihan’a bir kez daha teşekkür ediyorum. Beni yine şaşırtmayı ve mutlu etmeyi başardı :)

Günce 21102008

Kalbimin Yarısı İzmir’de

Eşimin iş nedeniyle İzmir’de olmasından dolayı bir annemde, bir Nuray annemlerde kalıyorum. Gerçi toplam 3 gece yok ama bana sanki yıllar geçmiş gibi geliyor. Oyalanıyorum, uyuyorum bol bol. Zaman geçer gibi duruyor. Zor yine de :) Allah tüm sevenleri kavuştursun ve ayırmasın.

Yavruşlarım da evde yalnız parti veriyorlar. Dün mama vermek için eve uğradığımda Kartal tezgahın üstündeki borcamı tuzla buz etti. O panikle yerdeki poşetin saplarına kafasını geçirdi. Poşet boynunda asılı, evde deli gibi koşuşturmaya başladı. Onu sakinleştirip poşeti aldım boynundan. Kızacağımı düşünerek bana yaklaşmak istemedi pek. Mutfağı temizledim. Sinirlendim ama dışarı yansıtmadım. Sakin sakin yeri temizledim. Bu arada Yuva ile Kartal oturma odasından, ürkek ürkek beni seyrediyorlardı. Onlar bile şaşırdı kızmadığıma.