Etiket arşivi: iphone

iDrated – Bana Su İçmeyi Sevdiren ve Hatırlatan Uygulama

idrated1
 

 

 

 

 

 

 

 

Eskiden su içmeyi, susuzluktan başı ağrıyınca hatırlayan bir insandım. Ciddi sıkıntılara sebep vermeye başlayınca, çözüm ararken iDrated uygulamasını buldum. Kendisi benim sevdiğim bir iPhone uygulaması. (Android versiyonu var mı bilmiyorum, mutlaka bir alternatifi vardır diye düşünüyorum. )

Nerdeyse bir yıldır bu uygulama sayesinde su içiyorum :)
Okumaya devam et

Snapguide – Nasıl Yapılır Rehber Cenneti

Aslında uzun zaman önce keşfettiğim ve keyifle takip ettiğim bir site Snapguide. Başlığı yazarken baya kastım, aslında direkt “içinde bol bol DIY ve tutorial var” deyip geçmek istedim :)

Görselde yemek örnekleri görünüyor sadece ama sitede dekorasyon, güzellik, teknoloji gibi farklı konularda da rehberler mevcut. iPhone uygulaması [iTunes bağlantısı] da olan bu sistemde Instangram’vari kullanıcılar kendi hazırladıkları ve adım-adım anlattıkları fotoğraflı rehberleri yüklüyorlar. Kişileri takibe alabiliyor, paylaştıklarını beğenip, yorum bırakabiliyorsunuz. Ayrıca beğendiğiniz rehberleri eposta, Twitter veya Facebook’ta paylaşabiliyorsunuz.

Snapguide’da çok farklı konularda, eğlenceli bilgiler öğreniyorum. Şiddetle tavsiye ederim :)
sevie: Henüz Türk bir kullanıcıya denk gelmedim, eğer siz denk gelirseniz bana da bir ses edin ;)

 

Akıllı Telefonum, Beni Nasıl Aptal Etmiş!

Durduğu yerde cızıltılar çıkarmaya başlayan iPhone’num , uzun bir süre “oha la, beni de dinlemeye almışlar” diye kasılmama neden oldu. Garanti süresinin dolmasına az bir süre kaldığı için, daha fazla kasılmayayım diye mecburen kendisini servise gönderdim.Yedek cihaz olarak dokunmatiksiz tuşlu bir telefon verdi sevgili GSM operatörüm.

Telefonun dokunmatik olmadığını anlamam 10 dakika sürdü!

Parmaklaya parmaklaya telefon kullanmaya alışan bünyem, tuşlu kullanımı bir süre reddetti. Hele o minik tuşlarla bir şeyler yazmaya çabalamak ciddi bir efor ve sabır sarfetmeme neden oldu…

Gelen ilk aramada elim ayağıma dolandı. GSM operatörün neşeli melodisini bangır bangır çalmaya devam ederken, ben gelen çağrıyı cevaplamak için telefonun başında ecel terleri döktüm.

Sessizlik!

Telefonun melodilerini kurcalamak yerine, tamamen sessize almaya karar verdim. Ancak telefonunda hiç Windows işletim sistemi görmemiş masum köylü ben, bu işlemi de 10 dakikada yapabildim. Aynı günün akşamı sevgili eşim kaloglu ilk bakışta tuşlardaki minik sessize alma kısayolunu gördü. O kadar küçük ki ilk bakışta görmemem çok doğal diye kendimi teselli ettim…

Zaman geçtikçe, aslında telefonun ne kadar sessiz olduğunu farkettim. Ne twitter mentionları, ne whatsup mesajları, ne facebook bildirimleri… Gelen çağrı ya da SMS olursa telefonda bir hareket oluyorsa, yoksa kenarda bir yerde öylece duruyordu…

Sosyalleş(eme)me

Aynı günün akşamı gittiğim toplantıda büyük çoğunluk ellerindeki telefonlarla bipbipbip mentionlaşıyor, webde geziyordu… Bense kenarda bir köşe, şarjın yüzdesini görememem ve biteceğini algılayamamam yüzünden kapanan telefonuma bakıp, “ayfonum, seni çok özledim” diye iç geçiriyordum. Her ne kadar hayatımı kolaylaştıra kolaylaştıra beni aptal durumuna soksa da… O telefonu özlüyordum…

Ne dersiniz, teknoloji akıllandıkça biz daha çok aptallaşıyor muyuz?

Ayfonlandim :)

Sevgili kocam, hayatımın anlamı sağ olsun gecikmiş dogum gunü hediyesi olarak çok cici bir iPhone hediye aldı :)
Ömür yollarda geçince, üstüne üstlük diğer telefonum ile İnternet’e de giremediğim için oldukça daralıyordum. Bu hediye ilaç gibi geldi :) MSI’mla birlikte ayrılmaz bir parçam olacak.

Yeni oyuncağımla oynamaya devam edeyim ben, görüşmek üzere :)

En Çok Sen Tıkla

Yeni kampanya duyurularını Kampanya Sırları‘ndan takip edebilirsiniz.

10 Ağustos 2009 tarihine kadar En Çok Sen Tıkla sitesine üye olup, butona tıklayarak çekilişe katılabilirsiniz. Her tıklama karşılığında 1 çekiliş liş hakkı kazanıyorsunuz. 30 saniyede bir tekrar tıklayabilirisiz . 1 günde en fazla 50 tıklama yapabilirsiniz. İsterseniz arkadaşınızı davet ederek 5 çekiliş hakkı daha kazanabilirsiniz.

Kazandığınız çekiliş hakları, 14 Ağustos 2009’da yapılacak çekilişte aşağıdaki ödüllerden birini kazanma şansınızı artıracak.

Ödüller

  • 1 Adet Apple iPhone 3G 8GB
  • 1 Adet Apple iPod Touch

Çekiliş sonuçları 16 Ağustos 2009 tarihli Posta gazetesinde yayınlanacaktır. İyi şanslar.