Etiket arşivi: kartal

Çalışıyom Ben Yaa!

Haftaiçi fırsat buldukça evde fotoğraftaki hale benzer şekilde çalışıyorum :) Benzer diyorum, zira ilk kez bizim 3 canavar sakin bir şekilde aynı kareye girdiler. Her fotoda olduğu gibi, yüzüne fener tutulmuş tavşan gibi çıkmışım yine :) Şanslı geldiğinden beri, kendilerini sevdirmek için yanıma sıra ile geliyorlardı. Üçünün etrafımı sardığı farkettiğimde yüzümü kaplayan kocaman kahkahayı tahmin bile edemezsiniz :)

Peki ne iş yapıyorum?

Okumaya devam et

Ailemizin Yeni Üyesi, Şanslı :)

 Görür görmez vuruldum ben bu güzele :) Ev aradığını duyunca dayanamadım, eşime “biz alsak ya” diye söylenmeye başladım.

Günlerce isim düşündük ama bulamadık… Baktık Burcu Teyze’sinin koyduğu isim çok güzel hem niyetlendiğimizden beri bize şans getiriyor, adı Şanslı kalsın dedik.

Şanslı 2 haftadır bizde ve henüz Kartal ve Yuva ile alışma sürecinde.. Umduğumuzdan daha ılımlı karşıladı bizim canavarlar Şanslı’yı :) Zamanla kaynaşacaklar..

Şanslı çok dilli, ilk kez bu kadar konuşkan bir kedi görüyorum :) İnanılmaz sevecen ve oyuncu. Konuşa konuşa kendini sevdirmek için bizi ikna etmeye çalışıyor. En büyük hobilerinden biri saklambaç. Aklıma gelmeyecek, Kartal ve Yuva’nın giremediği yerlere girip saklanıyor.

Bir kaza yüzünden Şanslı arka patisini kaybetmiş. Dört patili bir kediden hiç bir farkı yok, her patiye bir öpücük fazladan veriyoruz sadece :)

3 kedili kocaman bir aile olduk..

 

 

Günce 21102008

Kalbimin Yarısı İzmir’de

Eşimin iş nedeniyle İzmir’de olmasından dolayı bir annemde, bir Nuray annemlerde kalıyorum. Gerçi toplam 3 gece yok ama bana sanki yıllar geçmiş gibi geliyor. Oyalanıyorum, uyuyorum bol bol. Zaman geçer gibi duruyor. Zor yine de :) Allah tüm sevenleri kavuştursun ve ayırmasın.

Yavruşlarım da evde yalnız parti veriyorlar. Dün mama vermek için eve uğradığımda Kartal tezgahın üstündeki borcamı tuzla buz etti. O panikle yerdeki poşetin saplarına kafasını geçirdi. Poşet boynunda asılı, evde deli gibi koşuşturmaya başladı. Onu sakinleştirip poşeti aldım boynundan. Kızacağımı düşünerek bana yaklaşmak istemedi pek. Mutfağı temizledim. Sinirlendim ama dışarı yansıtmadım. Sakin sakin yeri temizledim. Bu arada Yuva ile Kartal oturma odasından, ürkek ürkek beni seyrediyorlardı. Onlar bile şaşırdı kızmadığıma.

Uykum Var

Derler ki; Köpek zamanla sahibine benzermiş, kedi ise sahibini kendine benzetirmiş. Bizim canavarlarla boğuşa boğuşa sanırım ben de kedileşmeye başladım. Sürekli uyku halindeyim. Bıraksalar 24 saat uyuyacağım. Uyumaya niyetim olmasa bile, koltuğa uzandığımda mutlaka kedilerimden birisi gelip midemin üstüne yatıyor. Kıpırdamak için ben de uyuyorum :).

Değişik bahaneler arıyorum uyumak için, dün 8 adet DVDyi kopyalarken 16-20 defa uykuya daldım. Kendime hayret ediyorum. 5 dakikalığına bile uyuyabiliyorum.

İnsanlar depresyona girdiği için çok uyur, bense çok uyuduğum için depresyona girmek üzereyim. İşlerim aksıyor. Planlı hareket edemiyorum ve bu beni deli ediyor. Sanırım uyku bağımlılığım var.

Uykuya bi çare lütfen… zZzzzzZZZZzzz ..