Etiket arşivi: Bir Site Buldum

Snapguide – Nasıl Yapılır Rehber Cenneti

Aslında uzun zaman önce keşfettiğim ve keyifle takip ettiğim bir site Snapguide. Başlığı yazarken baya kastım, aslında direkt “içinde bol bol DIY ve tutorial var” deyip geçmek istedim :)

Görselde yemek örnekleri görünüyor sadece ama sitede dekorasyon, güzellik, teknoloji gibi farklı konularda da rehberler mevcut. iPhone uygulaması [iTunes bağlantısı] da olan bu sistemde Instangram’vari kullanıcılar kendi hazırladıkları ve adım-adım anlattıkları fotoğraflı rehberleri yüklüyorlar. Kişileri takibe alabiliyor, paylaştıklarını beğenip, yorum bırakabiliyorsunuz. Ayrıca beğendiğiniz rehberleri eposta, Twitter veya Facebook’ta paylaşabiliyorsunuz.

Snapguide’da çok farklı konularda, eğlenceli bilgiler öğreniyorum. Şiddetle tavsiye ederim :)
sevie: Henüz Türk bir kullanıcıya denk gelmedim, eğer siz denk gelirseniz bana da bir ses edin ;)

 

Yandex; Arama Motoru ve Web Bilgi Portalı

Önceki akşam Yandex‘in lansmanına katılmıştım. Oldukça keyifli geçen bu akşamda Yandex’in yapısı ve sunduğu hizmetler hakkında bilgi aldık. Yandex’in bana göre en büyük avantajı Türkçe yapısına göre arama yapabilmesi ve anlamlı sonuçlar sunabilmesi.

Örnek görselde adımı soyadımı aratınca bağlantıların yanısıra video ve görselleri tek sayfada sunduğunu görebilirsiniz. Veya sevdiğiniz bir şiirin ilk satırını yazmayı deneyin.

Yandex ile ilgili bir burukluğum da var aslında; sosyal ağlarda kullandığım kullanıcı adları Yandex’te kapılmış :/

Okumaya devam et

Denedim Biliyorum

Yeni ürünler denemeyi seviyorum, ürünler hakkında yazmayı ve konuşmayı da. Bu yüzden favori sitelerden biri FikriMühim‘di.

Benzer bir sisteme sahip ve ünlü bir reklam şirketi olan P&G‘ye ait olan Denedim Biliyorum sitesini keşfettim. Aldığım duyumlara göre; şu anda üyelerine İpana veya Olay ürün paketleri gönderiliyor. Hem de öyle tester değil, tam boy ürünler ;) Ürünü kullanıp, düşünceleriniz hem site hem de çevrenizdeki kişiler ile paylaşıyorsunuz. Üye olun derim :)

HediyeEdiyor.com

Yeni kampanya duyurularını Kampanya Sırları‘ndan takip edebilirsiniz.

Yeni keşfettiğim Hediye Ediyor sitesi, hergün bir ödül dağıtan bir site. Genellikle bu ödül DVD oluyor. Üye olduktan sonra, hergün size eposta ile önceki günün kazanan kişisini ve yeni yarışmaya katılmanız için davet gönderiyor. Yarışmaya katılmak için, kullanıcı girişi yaptıktan sonra size 2-3 soruluk bir anket soruluyor. Bu kadar basit :)

Üye olmak için sizi şöyle alalım.

İsmi Didikle

sevie isminin didiklenmesi

İsminizi didikleyebileceğiniz çok güzel ve kullanışlı bir site. Siteye girip isim arama alanına isminizi yazdığınızda, isminizin ne kadar yaygın olduğunu, isminize uyumlu isimleri öğrenebilirsiniz.

Benim en çok hoşuma giden kısım ise isminizin Braille (görme engelliler) ve İşaret (işitme engelliler) alfabelerinde isminizin nasıl ifade edildiğini göstermesi. Bunun yanısıra denizcilik alfabesi ve hatta barkod yazılışını bile görebilirsiniz. İlla isim için kullanma zorunluluğu yok ben yazılışlarını merak ettiğim tüm kelimeleri deneyeceğim. :)

İsminizi didik didik etmek için buradan buyurun..

21/08/2008 düzeltme: çalışırken gözlük kullanmazsam olacağı bu :) İsmi didikleyi, isim didikle olarak yazmışım.