Günce 10032009

 • Bol adrenalin dolu bir hafta geçirdim.
 • Bir arkadaşımın ısrarla bana donanım ile ilgili sorular sormasına bunalarak, “Senin yaptığın veterinere insan sağlığı sormak. Yazılımcıyım ben, yaa” şeklinde bir cevap verdikten sonra “karma” bana cevabımı ağzımın üstüne yapıştırdı.
  3-4 gün boyunca evdeki bilgisayarlar ile uğraştım. Kendini bilgisayarımı fazla uğraşmadan formatlayıp, yeni işletim sistemi kurdum kurmasına da, evin ağa babası ch’nin bilgisayarı beni feci uğraştırdı.
 • Hardiskin D bölümünde 150 GB’a yakın veri vardı. Sürekli mavi ekran hatası almaya başlayınca, verileri yedekleyip fdisk yapmaya karar verdim. Verdim ama nereye yedekleyeceğim. Benim bilgisayarın HDD kendi zaten 100 GB bile değil.
 • Arkadaştan usb HDD alarak yedeklemeyi yaptım. Fdisk, format ve yeni işletim sonrası bilgisayarla birlikte derin bir nefes aldık. Tabii bunu işlem benim tüm günümü yedi nerdeyse. Verileri kurtardık.
 • Ertesi gün ne olduysa durup dururken benim bilgisayarın monitörü gitti. Monitörden ses geliyor ama görüntü yok. Sanırım elektrik veya ekran kablosunda bir sorun var. Henüz elimi sürmedim ona. Karma etkisini yitirsin diye bekliyorum.
  Özetleyince, sorunlar o kadar büyük gibi görünmüyor ama bir şey ters gitmeye başlayınca inadına ters gidiyor. Murphy amcama selam olsun :)
 • Cuma akşamı bir arkadaşımızla buluşmak için, Taksim’e geçecektik. Eşimin yanına gitmek için güzide 145M hatlı otobüse bindim. Çift katlı otobüste yegane yolcu bendim :) Üst katta da bir yolcu varmış, onu da son durakta farkettim. Tırnaklarımı törpüleye törpüleye Mecidiyeköy’e gittim. Aman Tanrım, kokoş oldum ben :p
 • Arkadaşımızla buluşup yemeğimizi yedikten sonra, Türkan Abla’nın yanına geçtik. Heyt, bana yine süper haberler var. Secret’ımı da ona yönlendirdim, hayırlı iş teklifleri bekliyorum.
 • Arkadaşımızın bir arkadaşı (bu ne biçim bir tanım oldu) da bize katıldı. cyhn’ un (büyük kaynım olur kendileri) bize katılmasıyla, arkadaşımızın arkadaşının ki artık bizim de arkadaşımız sayılır (biri beni durdursun,tekerleme gibi oldu) sahip olduğu bara geçtik.
 • Sağ olsun bizi mükemmel bir şekilde ağarladı. Saat 00:00 gösterdiğinde solist, “Bugün aramızda doğanlar varmış..” diye başlayıp meşhur “İyi ki doğduuuun” şarkısına başladı. Bendeniz, saf saf eşlik ederken, son kısımda “iyi ki doğduuun, Seviyeee” diyence, bir an balıklaştım.
 • Meğer, planladığı üç süpriz doğumgünü kutlamasında başarısız olan eşim, bir organizyon yapıp beni yine “süprize düşen balık” kıvamına soktu. Pastayı da o saatte temin etmeyi başararak, bu yılı doğum günü pastasız geçirmememi sağladı. :) Tamam artık bir sene boyunca rahatım.
 • Güzel bir vakit geçirdiğimiz sevgili Hilal’e, Jazz Stop’un süper patronu Ahmet’e, bodyguardım Ceyhun’a ve canım, hayatımın anlamı, can yoldaşıma bu güzel gece ve süpriz için çok teşekkür ederim.
 • Kaldı bir sonraki doğum günüme, hmmm neyse saymıyım bereketi kaçar :)
 • Dün sabah yine canımı, şehirdışına yolcu ettim. Ben yine göçebeyim bu süre boyunca.

Günce 10032009” üzerine 3 düşünce

 1. mL

  ch abi uğraştı,planladı sonunda sürprizini yapmış buna çok sevindim :) Gerçi ben günceni telefonda dinlemiştim ama buradan okumak ayrı bir zevk :)

 2. BEGÜM METE

  Murphy amcama selam olsun :) keşke bunun hemen akabinde aydınlatıcı olsun diye ” Murphy Kanunları ” nı da ekleseydin .. herkesin bilmesi gerekir diye düşünüyorum :)

  Aman Tanrım, kokoş oldum ben :p korkulacak bişey yok cnm benim .. ben her daim allı pullu bir balık kadını olmaktan keyif aldım ve mutlu oldum .. büyük bir zevk benim için ..bööleee ışıl ışıllll :PPP

  “iyi ki doğduuun, Seviyeee” diyince, bir an balıklaştım. hayırdır inşallah walla bu yıl ki kadar kutlama yaşamamıştım bende .. şanşlı bir yıl bizi bekliyor Sevieeeeeeeee ..

 3. sevie Yazar

  Begüm,
  Murphy kanunlarını ne zaman yazsam başıma daha da ters şeyler gelmeye başlıyor :) Tırsıyorum o adamdan bahsetmeye :p
  Yakında yazarım belki.
  İnşallah güzel bir yıl olur dediğin gibi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir