Günce 25122008

 • Efenim, öncelikle doğum günüme tam 2 ay kaldı. Kendimi bildim bileli, 2 ay önceden kalan günleri sayma gibi bir huyum var. Dolayısıyla, hiç bir zaman “AAAaa, bugün benim doğum günümmüş!” diye bir cümle kurmam, kurarsam da doğru değildir. Arz ederim…
 • Genellikle tanıdığım çoğu kişinin de doğum gününü unutmam. İlk okul sınıf arkadaşlarımın doğum günlerini halâ ezbere biliyorum. Tamam, bizim sınıf 10-15 kişilik ama neden hatırlıyorum, onu da bilmiyorum.
 • Gerekli şeyleri unutma, gereksiz şeyleri hatırlama konusunda yüksek bir potansiyele sahibim. Kendimle gurur duyuyorum.
 • Hakikaten (“hakkaten” diye yazmak daha keyifli olacak ama neyse imla kurallarına uyayım bari), kısa süreli hafızam çok zayıf. Bu konuda gerçekten “tam bir balık” sayılırım. Hatta bu cümleyi yazarken bile, parantezi koyduktan sonra ne yazacağım diye bir süre düşündüm.
 • Son bir aydır eşim işi nedeniyle zaman zaman şehir dışındaydı. “Ye, iç, yat” döngüsü içerisinde annelerimizde kaldım. Ataletim tavan yaptı.
 • Son 1-2 aydır, tek satır kod yazmadım. Ama 2 hafta içerisinde 5 format atma başarısını gösterdim.
 • Oriflame’den sonra, Avon’a da üye oldum. Gerçi sipariş vermek için baya nazlandım. Direktörümü de biraz uğraştırdım. :)
 • 12 gündür geçmeyen nezle-öksürük-burun akıntısı üçgenin dolanan bir soğuk algınlığı geçiriyorum.
 • Kayınvalidemin zoruyla ilaç içtim. Kendisini şikayet edebileceğim tek konu bu. :p 22 Aralık’ta doğum gününü kutladık. İyi ki doğmuş, iyi ki oğlunu doğurmuş :)
 • Web kamerası aldık. Skype üzerinden babaannemle ile konuştum. İnterneti eskisinden de çok seviyorum :)
 • 10 gün yaktığım doğalgaz faturası 119 YTL’cik geldi. Isınamıyorum, üşüyorum ama inatla kar yağmasını diliyorum.
 • Geçen hafta, üst geçitten geçerken içimde art niyet olmadan, dikkatle baktığım lise öğrencisi kız, 30 saniye sonra merdivenlerden inerken feci bir şekilde düştü. Böyle, ayakları havaya kalktı, feci birşekilde kalçası merdivene çarptı. Kontrol edemediğim bir nazar gücüne sahip olduğuma karar verdim.
 • Ertesi gün, kaldırıma çıkıp karşıdaki İHE büfesininde “Glutensiz nişasta geldi” yazısını okuyup, “Aaaa, ne güzel olmuş” dememle, kaldırımın kenarına yamuk basıp, secdeye varır misali yere kapaklandım. Belimi,dizlerimi ve parmağımı incittim. Nazar gücümü fazla kullanmamaya karar verdim.
 • Migrenimi kontrol etmeyi öğrendim, bir de üşümemi kontrol etmeyi başarsam muhteşem olacak.
 • Hayatta en çekindiğim şeylerden biri başıma geldi. Yastığı görür görmez uyuyan ben, uyuyamaz oldum. Dolayısıyla sabahları da uyanamaz oldum. Feci şekilde tedirgin oluyorum, uyumak için çabalarken o düşüncede bu düşünceye dalıp duruyorum.
 • Yeni yılın gelmesi beni nedense heyecanlandırmıyor, hatta 3 gündür yeni yılla ilgili ne kadar plan kurmaya çabalarsam çabalayayım başaramıyorum. Tavsiye edebileceğiniz yeni yıl planınız var mı?

Günce 25122008” üzerine 7 düşünce

 1. BEGÜM METE

  sen 10 gün yakmışsın 119 Ytl gelmiş az önce bi arkadaşımla yine son günlerde el yakan faturalar üzerine konuşurken kendisi yemin vererek sadece 4 gün açtığını ve 120 Ytl ibaresiyle birlikte kabaran yüreğini ve dolup taşan gözlerini anlatırken son günlerde bu kadar duygulu anlar yaşamadığıma karar verdim .. şahsımın morvari sarayına gelen 57 Ytllik elektrik faturasıyla ilgili efsane haline dönüşen konuyu hiç açmıcaammmm :D

 2. BEGÜM METE

  yılbaşı yılsonu arasında bulunduğumuz tamda şu günlerde kararsızlıkla gidip gelen seyri sefer aklımın inan kelin merhemi misali sana pek bi seçenek sunacağını zannetmiyorum .. ne bir yılı devirmek ne de yeni bir yıla uyanmak gibi bir devrim yapmak istemiyorum.. zaman dursun .. hiiçç bi sakıncası yokk ..

 3. BEGÜM METE

  ayrıca senden bir gün sonra doğma ezikliği altında :D beni geri sayma zahmetinden kurtarıp bilgilendireceğin için ama bi o kadarda yaşlandığımı hissettireceğin için teşekkür mü etmeliyim yoksa … ??? bilemiyorum :D

 4. sevie Yazar

  Begüm,
  ısınabilsem gam yemem de, donuyorum yahu…

  İçimdeki devrimcileri tatile yolladım ben de, yeni yılını silme baştan bişeyleri değiştireceğine inanmıyorum. Hem zaten en çok ihtiyacım olanlara zaten sahibim..

  Geçen seneki doğum günümden sonra ben de 2 yılda bir yaşımı artırma kararı aldım. Hem doğum günü, pasta demek.. Bundan ötesi yok benim için :)

 5. mL

  Günceyi okuyunca kendi doğum günümede tam bir ay kaldığını hatırladım :))
  Bu arada kendine dikkat et,düşmene üzüldüm :( ve ayrıca migrenini nasıl kontrol edebiliyorsun annemede lazım bu :)

 6. şahsına munasır yurdum insanı

  bence yeni yılda kocana daha çok önem ver daha çok dikkat et ve kolla neme lazım kaparlar falan :)

 7. sevie Yazar

  mL,
  az kalmış canım :) Ben kendime dikkat ediyorum da, bir de kaldırımlara dikkat etmeyi bir öğrensem :p Migren konusunu yazacağım, aslında herşey düşüncelerini kontrol etmekte..

  şahsına munasır yurdum insanı,
  sen beni güldürdün Allah da seni güldürsün. Yeni yıl için güzel bir plan oldu teşekkür ederim :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir