Hepsi Burada’nın Süper Hızlı Olmayan Gönderileri (capsli)

Bildiğiniz gibi bizim evde 3 canavar var :) Bu canavarların mama dışında, en büyük tüketimi de kum. Kumu temizlemekten çok, onu eve taşımak bana zor gelen. Taşımamak için Hepsi Burada’dan sipariş verip, kargo ile eve kadar gelmesini tercih ediyorum.

Güzel bir yöntem olsa da, zaman zaman Hepsi Burada ile sıkıntı yaşıyoruz. Sıkıntının en büyük nedeni “Süper Hızlı” denilen gönderilerinin, aslında hiç de hızlı olmaması!

Amiyane tabiri ile “caps’li” konuşacağım:

Ürünü satın adıldığımda üzerinde “Süper Hızlı” gönderi ibaresi vardı. Yani dediklerine göre, “bu sipariş 24 saatte kargoya verilecekti”. Halâ da var.


13.06.2012 tarihinde 4 paket kum ve 1 paket kedi çimi siparişi verdim.

14.06.2012’de kedi çimi ulaştı. Kumlardan bir haber yoktu. Herhalde ayrı kargo olacak diye bekledim. Cumartesi günü kum gelecek diye bekledikten sonra kargo ile konuşup gelen bir paket olmadığını öğrendikten sonra Twitter üzerinden aşağıdaki mesajı yazdım.

Hepsi Burada’dan bir müşteri temsilcisi bilgilerimi isteyen bir mesaj gönderdi. Bilgilerimi verdim ve aşağıdaki mesajı yazdım:

“Super hizli yazdiginiz urun bana bugune gerekiyordu..Henuz kargo edilmemis, ptesi edilse, sali gunune elimde olacak.. ve halen sitenizde super hizli gonderi olarak gozuyor, bari ibareyi kaldrn”

Düzeltmeden aynen bu yazdığım. Beklediğim ise “blablabla sebepten dolayı böyle bir sorun oldu. Kusura bakmayın, şu tarihte siparişiniz teslim edilecek” gibi bir cevaptı. Gelen cevap:

“Merhaba, siparişiniz 906678710423 gönderi koduyla kargolanmıştır. Teşekkürler.”

Kargolandı ya, herşey çözüldü!

Gecikmenin hiç bir önemi yok zaten.

Bu arada, 16.06.2012 tarihinde kargolanan siparişim19 Haziran 2012 tarihinde teslim etti.

Özetle, Hepsi Burada’nın “Süper Hızlı” kargosu 6 günde geliyor. Niye geciktiğini açıklamalarını da beklemeyin, bir “kusura bakmayın” da yok. Siparişlerinizi ona göre veriniz! 

sevie: Yurtiçi Kargo Gülbağ, şubesine ne kadar teşekkür etsem az. Günde 3 kez aramama ses çıkarmayıp gönderim ile ilgili bilgi verdiler. Teslimatta görevli Yurtiçi görevlisine, işten ayrılmam nedeniyle adresimin değiştiğini söyledim. İkinci kez söylememe gerek kalmadan direkt teslimatı eve yaptılar. 17lt’lik 4 adet kum çuvalını taşıtmadıkları için teşekkür ederim.

Hepsi Burada’nın Süper Hızlı Olmayan Gönderileri (capsli)” üzerine 6 düşünce

 1. nakhar

  Ben de bir sipariş verdim hızlı gönderi yazıyordu, 3 gün sonrasında hala gelmeyince aradım müşteri hizmetlerini, söylendim, siparişin iptalini istedim, sipariş iptalini onaylıyor musunuz dedi evet! dedim… ertesi gün mail geldi siparişiniz kargoya verilmiştir. Kargoyu aradım ulaşmadı, Maltepe’den – Kadıköy’e o kadar kısa mesafe… araya haftasonu girdi… C.tesi günü teslim edilecek denilen kargo pazartesi akşamüstü geldi…

 2. anil

  ben kapıda ödemeli söyledim 19 temmuz perşembe günü sabah 10 civari güvenliğiniz için …. bilgileriniz kontrol…. vs vs yazıyodu sitede telefon açtım bana telefon açıp onay istiyiceklermiş neyse tamam dedim bütün gün bekledim en az 5 kere aradım en destek hattındakileride azarlamak istemiyorum ekmek parası onların elinden bişey gelmiyo herneyse ayın 20 sinde siparişim niyayet onaylandı paketleme işlem sırasında yazıyodu bilgilerinde bütün gün bi ps3 ü paketleyemediler şimdi c.tesi paketlenmede yazıyor galiba ürün elime p.tesi ulaşıcak kesinlikle ama kesinlikle hepsiburadadan haftasonuna yakın günlerde perşembe cuma…… siz işi garantiye alın çarşambayı geçtiyse ya pazartesiyi bekleyin yada başkabiyerden alın yani özetle altı üstü bi kapıda ödemeli yollıyıcakları ps3 ü 3. gün daha kargoya veremediler ( 2 üründe süper hızlı gönderi işareti var)

 3. sevie Yazar

  Anıl,

  siz işi garantiye alın çarşambayı geçtiyse ya pazartesiyi bekleyin yada başkabiyerden alın

  yorumuna şiddetle katılıyorum :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir