İyi Ki Doğdun Halil

Bugün canım kardeşim Halil’in doğum günü. Doğduğu gün evdeki monarşimi devirip, prensesliğime son vermiştir :) Bebekliğinde kâh yumruklarını sıkarak, kâh ağlayarak istediklerini yaptırmayı bilmiştir.

“Ben daha büyüğüm, neden önce onun doğum günü kutlanıyor?” sorusuyla ailemi bezdirmeme neden olmuştur. Zaman zaman da “Ben sizin neyinize yetmiyordum, bakın ne kadar sevimliyim” şeklinde serzenişlerim de olmuştur. Yine de onu bizden alıp kendi evlerine götürmekle beni tehdit eden akraba eşrafına karşı diş  bilemişimdir.

Ana okulda yılbaşı kutlamasında beni şiir okumama özenip,  benimle birlikte ayağa kalkıp şiiri beraber okumuştur. Gerçi onun söyledikleri pek anlaşılmıyordu ama neyse :)

Bize hediye olarak gelen plastik raketlerin paylaşımından sonra ben Beşiktaş’lı, o da Fenerbahçe’li olmuştu. Ana okul yaşlarında benim her dediğime “Ben de…” diye cevap verdiği için bir süre kendinin Beşiktaş’lı olduğunu iddia etmişti. Zorla Fener’li olduğuna ikna ettimiştim. Bu yüzden Fenerbahçe’lilerden bir teşekkür buketi talep ediyorum.

Çocukluğunun büyük bir kısmında benim hayal gücüme kurban gitmiştir.

M&M’s almak için kimseye haber vermeden, 3 km. uzaklıktaki kasabaya kadar beraber yürümüş, yolda çingeneler bizi rahatsız etmesin diye de aramızda Bulgarca konuşmuştuk. Eh, serde paranoyaklık da var. M&M’s alamadan yarı yolda tanıdık bir otobüs şoförü tarafından yakalanmıştık.

Yer altına laboratuvar inşa etme hayalim için, arka bahçemize yarım metrelik kuyu kazmama yardım etmiştir. Olağanüstü kimya deneyleri yapacaktım o laboratuvarda, ancak zeminin uygun olmadığına karar verip, kazma işlemini sona erdirmiştik.

Kuaförlük hevesine kapıldığım bir anda, saçlarını kesmeme müsade etmiş. Yaptığım modern kesimin çevremizdekiler tarafından anlaşılmaması üzerine, kışın ortasından 1 numara saç ile gezmek zorunda kalmıştır.

Kirpiklerinin bir erkeğe göre çok uzun olduğunu ısrarla söylemem karşısında, kirpiklerini kesmemi istemiştir. Kesilen kirpikler eskisinden daha gür ve ihtişamlı çıkmıştır.

Bayram günlerinde, camiden çıkanların dağıttıkları şekerleri toplamak için her zaman stratejik öneme sahip olan ilk ikiyi kapmışızdır. Bu konudaki liderliğimiz yıllarca sürmüştür.

Allah ömrü boyunca, ona çocukluğunda yaşattığım sıkıntılardan daha büyük bir dert vermesin. İyi ki doğdun, iyi ki varsın kağaçım :)

İyi Ki Doğdun Halil” üzerine 2 düşünce

  1. begum

    Allah ömrü boyunca, ona çocukluğunda yaşattığım sıkıntılardan daha büyük bir dert vermesin. İyi ki doğdun, iyi ki varsın kağaçım :)

    harika yaaa .. gözlerim doldu bu cümlelere :( eline sağlık Seviye Aplaaa :D

  2. Halil " Kağacısı"

    Bak bak bak neler yazmış bana.. Demiştim kızım sana ellerin kızı olunca kardeşini arıcaksın diye.. :D Eehuehue. Bak nelerimizi deşifre etmiş. Bize yakartop eğitimi verdiğini, yerlerde süründürdüğünü yazmamışsın.. Anlattığı olaylar hep 12-13 yıllık olaylar.. Bizler büyüdük, eğlence ve arkadaşlık anlayışlarımız değişti fakat hiç abla-kardeş birbirimizden kopmadık.. Kedilerimiz bile kardeştir yani.. :D Çok teşekkürler, Maikenka, Hlapiştak ve canım ablam.. :)

    P.S: O Resim 2 yıllk be, yuh.. :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir