Nadir Kitap ve Bilge Sahhaf’a Teşekkür

Amcamdan ödünç aldığım 7 kitaptan oluşan bir seri vardı. İlk kitabı bitirdikten, bir arkadaşa ödünç verdim ya da eski iş yerimde unuttum tam hatırlamıyorum. Araya giren düğün telaşı, işten ayrılmam derken kitabı unutmuştum. Düğünden birkaç ay sonra bir baktım ki, kitap yok.

Eski bir basım, üstelik amcam için manevi değeri yüksek olan bir seri. Yaptığım dikkatsizlik ve ihmal yüzünden kendime kızdıkça kızıyordum. Sahaflar gezildi, eski işyerine haber salındı… Ama nafile serinin ilk kitabını hiç bir yerde bulamadım

Geçen hafta tesadüfen, nette dolaşırken Nadir Kitap sitesine denk geldim. Hızlı bir şekilde kitabın ismini aratınca Bilge Sahhaf Kitabevinde olduğunu gördüm. Üstelik fiyatı 3 TL gibi bir rakamdı. Kitap için 50 TL’yi gözden çıkarmıştım oysa :)

Eve adım atar atmaz, hemen sipariş verdim. Ertesi gün kargo elimdeydi, 5 TL gibi bir kargo ücreti karşılığında. “Tüm sıkıntı geçti” diye sevinirken, bir baktım ki gelen serinin 2.kitabı. Yanlış kitap gelmesi sorun değil de, “Ya 1. kitap yoksa??” diye endişelenmeye başladım. Bilge Sahhaf’tan Burhaneddin Bey’e durumu anlattım. ” Bakıp size döneyim” diye cevap verdi.

Ertesi gün saat 10:00 gibi ” tekrar arasam mı?” diye düşürken, kargo geldi. Gönderen Bilgi Sahhaf ve kargo peşin olarak ödenmişti. Pakedi hızlı bir şekilde açtım ve kitap karşımdaydı :)

Teşekkür etmek için kitabevini aradım. Tüm ısrarlarıma rağmen Burhaneddin Bey ilk gelen kitabı geri göndermemi istemedi. Kargo ücretini karşılayacağımı belirtmeme rağmen, “Önemli olan sizin memnuniyetiniz, kargoya boşuna para vermeye gerek yok” dedi…

Bilge Sahhaf Kitabevi ‘ne sorunu kısa bir sürede çözüp, zarar etme pahasına bana iyi bir satınalma deneyimi yaşattıkları için çok teşekkür ediyorum.

***

Yeni çıkan kitapların uçuk rakamlarına inat, okuma açlığımı yıllanmış ve uygun fiyatlı bilimkurgular  ile bastırmayı düşünüyorum artık :)

Sahi, büyünce ben de sahaf olsam mı?

 

Nadir Kitap ve Bilge Sahhaf’a Teşekkür” üzerine 3 düşünce

  1. omerd

    Hayırlı olsun, nadirkitap’tan bir keresinde ben de çok fayda görmüştüm. Bir yüksek lisans dersi için çok eski bir kitabın incelenmesi gerekiyordu. Sadece o sitede bulabildik. Fiyatı da uygundu. Yeni çıkmış kitaplara o kadar kolay ulaşamıyoruz bazen.

  2. BURHANETTİN GANİOĞLU

    DEĞERLİ MÜŞTERİMİZE BU GÜZEL SÖZLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM.GÜVENLERİNE LAYIK OLMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ.NADİR KİTAP ÇALIŞANLARINADA BURADAN TEŞEKKÜR EDİYORUZ.BİZE BU GÜZEL SİTE ÜZERİNDEN SADECE TÜRKİYEYE DEĞİL DÜNYAYA KİTAP SATIŞI İMKANI VERDİKLERİ İÇİN .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir