Podcast Tavsiyesi : ZENandTECH

iPhone’da sanırım en sevdiğim özelliklerden biri rahatça podcast dinleyebilmek ve podcast yayınlarına kolayca ulaşabilmek. Yürürken ya da ev işleri ile uğraşırken bir yandan keyifle dinliyorum.

Birkaç aydır yeni bölümlerini dört gözle beklediğim podcastlerden biri de ZENandTECH. Terapist Georgia ve “tam bir geek” diyebileceğimiz Rene tarafından hazırlanan bu podcastte, hayatımıza kattığımız ve bir nevi bağımlısı olduğumuz stresten kurtulmak veya en azından azaltmak için tavsiyeler ve ipuçları sunuluyor. Her bölümde dinleyicilere farklı ve eğlendirici ödevler veriliyor.

Bazı bölüm başlıkları şöyle : Nefes alma, Mükemmeliyetçilik, Sınırlar, Uyku, Ölümle Başetme, Beslenme…

Podcast İngilizce olduğu için, güzel de bir İngilizce dinleme pratiği fırsatı diyebilirim :) “Podcast ile uğraşmam ben” derseniz yayınları direkt  ZENandTECH  sitesi üzerinden de takip edebilirsiniz.

Yayınlar zamandan  bağımsız olduğu için ilk bölümden itibaren indirip, dinlemenizi tavsiye ederim. ZENandTECH podcast yayınlarına iTunes üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Peki siz podcast dinler misiniz?
Podcast tavsiyeniz var mı?

 

Podcast Tavsiyesi : ZENandTECH” üzerine 4 düşünce

  1. sevie Yazar

    enee utanma yahu.. podcast çok güzel ve faydalı bir olay..
    muhtemelen araştırmışsındır ama şöyle diyebilirim podcast bir nevi sesli blog yazılarının RSS üzerinden takibidir :)
    podcast yazılımları yeni podcast yayını olduğunda seni uyarır ve yayını indirip, dinlemeni sağlar.. istediğin yerde, istediğin zaman :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir