Touch [dizi]

Geçtiğimiz hafta, güzel bir etkinliğe davetliydik; Touch dizisinin ön gösterimi…
Dizinin başrolünde Kiefer Sutherland var ki; kendisini vakti zamanında beni oldukça baymış olan 24 dizisinden tanıyoruz. Bu etkiden kurtulmam, dizinin birkaç dakikasını yedi.

 

Kiefer Sutherland, Martin Bohm isminde dul bir babayı canlandırıyor. Hikaye Martin ve 11 yaşında iletişim kurması çok güç olan, konuş(a)mayan oğlu Jake’in etrafında dönüyor. Martin’in hayatı Jake’in aslında olağandışı bir yetiye sahip olduğunu öğrendiği gün herşey değişir – Jake dünya üzerindeki bütün hayatları bir şekilde birbirine bağlayan olayları algılama yetisine sahip.
Her ne kadar Jake için hep “dilsiz” tanımı kullanılsa da, o farklı bir dil ile kendini anlatıyor aslında. Havada uçuşan rakamlar, zamansız çalan cep telefonları, dünyanın iki farklı ucundan birbirinin hayatlarını etkileyen insanlar Touch dizisinde bir araya geliyor.  Aslında, herşey birbiri ile bağlantılı…

 

Touch dizisi global öngösterim, global bir pazarlama kampanyası ve global bir sponsorluk ile lanse edildi. Rexona’nın global sponsorluğunda dizi yayınlandığı ülkelerde aynı anda gösterime girdi. Öngösterim sonrası New York’taki kırmızı halı etkinliğine canlı bağlantı kuruldu. Özellikle Jake’i canlandıran David Mazouz‘un oyunculuğunun yanısıra, konuşmasına ve tatlığına hayran kaldım :)
Touch dizisi, her Cuma 21:00 FoxLife’da yayınlanıyor. Denk gelirseniz tavsiye ederim.

 

sevie: çok fazla yabancı dizi yakip etmeme rağmen bloga bu konuyla ilgili bir kaç not düşmemiş olmam ilginç..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir